Říjen 2008

ARABSKÝ PLNOKREVNÍK!!!???

5. října 2008 v 12:20
TAK TADY JE NĚCO O ARABOVI.
STAVBA TĚLA:
Nohy jsou dlouhé, štíhlé, pevné a čisté. Jsou "suché", všechny šlachy jsou jasně patrné. Tělo je kompaktní, hřbet krátký, záď dlouhá, rovná. Žíně se nikdy neprotrhávají ani nepřistřihují. Za pohybu nese kůň ohon vysoko, obloukovitě zdvižený. Hříva a žině ohonu jsou jemné a hedvábné. Krásné hlavě vévodí zářivé oči. Hlava se zužuje do velmi malého chřípí s velkými otevřenými nozdrami.
CHARAKTERISTICKÉ RYSY
Typickým znakem araba je krátká, ušlechtile utvářená, suchá hlava s výrazně prohnutým profilem a široké, klenuté čelo pokračuje mezi očima štítovitou vyvýšeninou zvanou džiba (jibbah).Hlava se napojuje na krk zvláštním obloukem, zvaným mitbah. To mimo jiné umožňuje velkou pohyblivost hlavy. Krk je dlouhý, elegantně prohnutý, u hřebců má mírný náznak hřebene. Arab se liší od všech ostatních koní krátkým hřbetem, protože má jen 16 párů žeber a 5 bederních obratlů. Následkem toho je jeho kříž rovný a ocas vysoko nasazený. Ten se skládá ze 16 obratlů. Pouštní původ tohoto plemene prozrazuje tenká kůže, pod kterou se zřetelně rýsují cévy a šlachy, krátká, jemná srst a hedvábná hříva i ohon. Pohyb po tvrdém kamenitém podkladě přispěl k vývoji štíhlých suchých nohou se skvělými klouby a tvrdými, zdravými kopyty. Vydatný pohyb v horkém suchém vzduchu ovlivnil tvar chřípí a velmi pohyblivých, široce otevřených nozder. Uši jsou velmi pěkně utvářené a oči velké a zářivé, mírně prohnutý "štičí" profil pak výraz koně dotváří. Nejoblíbenější barvou arabů v evropských i amerických chovech je bílá, avšak ve své vlasti byli arabi hnědáci, ryzáci i vraníci. Arab je poměrně malé plemeno, povolená výška je od 144 do 152 cm, avšak menší postava není u araba na závadu. I když je arab nízký, nikdy se nepočítá k ponyům. Tradičně se u arabů hříva ani ocas neupravují. Žíně se nesmějí protrhávat ani přistřihovat a důležité je i přirozené vysoké nesení ocasu. Chody jsou vesměs vynikající, plavné, lehké a prostorné, jako kdyby se kůň pohyboval na pružinách. Přestoře je arab konstitučně jemný, váží do 400 kg, jezdec do 90 kg by mu neměl činit problémy.
TEMPERAMENT:
Již vzhled ukazuje, že jde o zvíře velmi vnímavé, bystré a všestranně nadané. Drsné podmínky jeho původní vlasti umožnily arabovi rozvinout skvělý zrak i čich, neméně znamenitý sluch a jedinečný orientační smysl. Zvíře vyniká velkým temperamentem, ale současně je dobře ovladatelné a s chutí se učí různým trikům. Arabská tradice tvrdí, že tento kůň je neobyčejně oddaný a věrný svému pánovi, což dokládá mnoha působivými historkami.
TEMPERAMENT:
Arabský kůň je výhradně jezdecké plemeno a v minulosti posloužilo ke vzniku mnoha dalších plemen, závodních i pracovních. Arabskou krev má v sobě většina cenných jezdeckých koní...
JAK JE VYSOKY:
144 - 152 cm. Spíše do 150 cm.
ODKUD POCHAZÍ:
Z Arabského poloostrova
nějake obrazky araba

Chcete se něco vic dovědět o plemenech koni?????

5. října 2008 v 12:09
Ahojky sem se rozhodla když pořad nemame pc a e v opravně a nemužu dělat komixy
tak aspon jestli chcete budu sem davat nějaka plemena a něco o nich
když tak napište do komentu jake plemeno by vas třeba zajimalo nebo prostě napište
do komentu nebo by vas zajimalo
něco jineho napište

BLESKOVKA

4. října 2008 v 11:19
1.ahojik
2.jak se maš
3.libimse ti tento blog
4.co by si zlepšil a jak napiš do komentu
5.co na diplom
6.ahoj

DESING

4. října 2008 v 11:11
PORADTĚ S DESINGEM JAKE BARVY A CO ZAHLAVI?????KTERY Z TĚCH OBRÁZKU?????
NEBO JINY???ZE STARSTABLE??????PORADTĚ !!!NAPIŠTE DO KOMNTU A JAKE BARVY STRANKY K TOMU???? DIK

Diplomky

4. října 2008 v 9:52
sou opožděné ale tak tady sou
za 1.místo v bleskove Míši
za 2.místo v bleskovce
NUTTII
za 3.místo v bleskovce
HAY LIN 2
za 4.místo v bleskovce
Marky
za 5.místo v bleskovce
daili
za 6.misto v bleskovce
terezi