Říjen 2009

Walera

31. října 2009 v 15:45
Původ a historie:

Welara je nové plemeno ponyho, které vzniklo v USA a bylo ustanoveno roku 1981. Pochází z jižní Kalifornie, kde první osoba, která chovala Welaru byla slečna Wentworthová. Chov byl zahájen připouštěním hřebce Skowronek (arab) s velšskými klisnami importovanými z farmy Coed Coch v Severním Walesu.
Popis a charakteristika:

Welara má dobré vlastnosti, je klidný, má příjemnoupovahu, dobré pohybové schopnosti, je rovněž energický, životaschopný a inteligentní. Má jemnou, atraktivní hlavu a svalnatý, dobře posazený krk. Záď je krátká a kompaktní, nohy dobře osvalené, silné, kopyta pevná. Povoleny jsou všechny barvy, oblíbená je barva appaloosa. Výška se pohybuje mezi 118 cm - 150 cm.
katulik

jouuu

30. října 2009 v 13:48
tak co jak si uživate prazky decka? a co ta hnusna zabškla škola bavi vas:D aspon trochu? a co z namky?

katulik

Libyjský berber

30. října 2009 v 13:47


Tento ušlechtilý berber je výsledkem křížení původních berberů, kteří se na území Libye dostávali ze západu severní Afriky, s egyptskými a východními araby.
Popis a charakteristika:

Je vyšší než původní berber i arab, bývá vyšší než 150 cm. Je značně proměnlivý a neustálený, protože jeho chovu nebyla zdaleka věnována taková pozornost jako arabům. Přesto je to lehký jezdecký kůň výborných vlastností - pohyblivý, vytrvalý, skromný, inteligentní a až kupodivu plodný. Může to být vraník, hnědák, ryzák i bělouš.
Využití a sport:

Přestože má často vynikající předky, používá se v severní Africe jako běžný pracovní kůň k jízdě, nošení zavazadel i k jiné práci. Nezachází se s ním zdaleka tak šetrně jako s arabskými koňmi, ale projevuje velkou odolnost a životnost. V drsných podmínkách se nevyrovná původnímu berberovi, ale je mnohem rychlejší, zejména na krátkých tratí.

katulik

Škola....

26. října 2009 v 15:59
škola je kruta a taky proto nestiham sem nic přidat takže tedka budou prazky budu se snažit sem vam zas neco hodit protože přes kolu nemam vuubec čas

katulik

ahojik...

16. října 2009 v 22:48
Tak i když opoždeně ale ptam se vas co řikate na na velkou pardubickou?a co si mysite o dostizich .....?a vite schvalně kdo vyhral?:D:D:D
katulik

ooo nee

7. října 2009 v 19:05
Lidiiiiiiiiiii ta školaaaaaaaa to je hrozneeeeeeeee cely den se učiiiiiiim snařim se to ve škole chapata a pak nemam čas ani na bloog promin teee a taky sbečkam že moc neobihamm nemažte mě diky

katulik